Szczegóły współpracy

Każdy pacjent ma swój określony cel we współpracy ze mną, natomiast poniżej znajdziecie opis szczegółów współpracy i jej poszczególnych elementów.

Rozpoczęcie współpracy
1. Badania krwi - należy je wykonać i przesłać wyniki przed spotkaniem, dzięki czemu będziemy mogli je omówić podczas wywiadu, czasami niestety wraz zaleceniem udania się do lekarza danej specjalności. Zdrowie pacjenta musi być stawiane na pierwszym miejscu, a nierozwiązane problemy zdrowotne często wykluczają osiągnięcie zamierzonych celów. Właściwy pakiet badań znajdziesz w zakładce “Badania krwi”
2. Wywiad (w przypadku współpracy na odległość - wideorozmowa) - podczas rozmowy muszę poznać Twoją obecną wagę, cel, stan zdrowia, leki i suplementy (brane obecnie lub w ostatnim czasie), plan dnia/tygodnia, godziny pracy, dotychczasowe diety i nawyki żywieniowe, wahania wagi w ostatnich latach, jakość snu, poziom energii w ciągu dnia, preferowany system odżywiania, ilość posiłków, a także jakie posiłki Ci nie służą ze względów zdrowotnych. Na wywiadzie drobiazgowo omawiamy wyniki badań pod kątem otrzymanych informacji.
3. Ankieta posiłkowa - jeśli przygotowujemy dla Ciebie dietę to musimy poznać Twoje preferencje smakowe, możliwości przygotowania posiłków i gust kulinarny. Temu służy ankieta posiłkowa, którą będziesz miał wypełnić po naszym wywiadzie na swojej Strefie Pacjenta. Pamiętaj, że najlepsza dieta to taka, która jest przestrzegana, a poprzez wypełnienie formularza na swoim profilu pokażesz mi co lubisz, a za czym nie przepadasz.

Jadłospis
Po ustaleniu Twoich preferencji smakowych i potrzeb otrzymasz jadłospis składający się z czterech rozpisek - poniedziałek/wtorek, środa/czwartek, piątek/sobota i niedziela. Zmiany ilościowe przeprowadzamy na bieżąco zgodnie z raportami, zmiany jakościowe (zmiany dań, rozkładu itp.) wprowadzamy na Twoje życzenie, w cyklu przynajmniej 2-tygodniowym (tzn. stosujesz dany jadłospis przez 2 tygodnie niezmieniony, a następnie wybierasz 2-3 dania do wymiany, my wprowadzamy zmiany i ponawiamy cykl). Oczywiście eliminacje i wykluczenia wynikają z naszych wspólnych ustaleń oraz odpowiedzi w Ankiecie Posiłkowej. Na dole swojej Strefy Pacjenta po zalogowaniu zobaczysz też pozycję “Ogólne zalecenia i zamienniki”, gdzie znajdziesz wiele informacji dotyczących możliwości dokonywania samemu zmian w diecie w sensie zamiany poszczególnych produktów czy też odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania czy wątpliwości. Na Strefie znajdziesz też przepisy do rozpisanych dań.

Zalecenia suplementacyjne
Wyniki Twoich badań pokazują nam potencjalne braki składników odżywczych czy pomniejsze problemy zdrowotne, które bardzo często możemy w krótkim czasie rozwiązać za pomocą suplementacji. Jestem zwolennikiem poglądu, żeby zaspokoić najwięcej jak się da z jedzenia, ale zastosowanie dobrej jakości, sprawdzonych suplementów może znacznie przyspieszyć poprawę stanu rzeczy i przywrócić Twój stan zdrowia do optymalnego. W trakcie współpracy badania kontrolne weryfikujące postępy w poprawie wyników badań krwi wykonujemy mniej więcej co 6 tygodni, a każdy suplement jakiego używamy musi być weryfikowalny przez pacjenta - czy to w formie zmiany liczbowych wyników badań czy też w formie istotnej poprawy subiektywnych odczuć. Wszystkie konkretnie zapisane środki wynikają z aktualnego stanu wiedzy medycznej. Suplementy możesz automatycznie, jednym kliknięciem na swoim koncie, zamówić ze sklepu Protein Tower z którym współpracuję. System pilnuje ilości Twoich suplementów i jeśli wg nas one się kończą to monitoruje ile zostało.

Hormonoterapia zastępcza
Szerzej omawiam ten temat w osobnej zakładce, natomiast w tym wypadku badania kontrolne przeprowadzane są co mniej więcej 4 tygodnie. W tym aspekcie profilaktyka jest najważniejsza.

Przygotowanie do zawodów
Jeśli startujesz lub planujesz start w zawodach - niezależnie czy to będzie pierwszy maraton w życiu czy też kolejna zawodowa gala sportów walki, bierzemy to pod uwagę i zarówno w Twoich jadłospisach, jak w zaleceniach suplementacyjnych znajdą się elementy dokładnie pod to wprowadzone - strategie ładowania węglowodanów, cięcia wagi czy nakierowanej na wynik sportowy suplementacji.

Strefa Pacjenta
Podstawowa komunikacja między nami przebiega za pomocą Twojego konta na Strefie Pacjenta, moim portalu dostępnym dla Ciebie przez całą dobę, zarówno przez normalny komputer jak i telefon komórkowy. To podstawowa platforma naszej komunikacji. Logowanie przebiega przez dedykowaną stronę, którą możesz znaleźć klikając przycisk w prawym górnym rogu strony, którą właśnie czytasz albo poprzez wpisanie adresu: strefapacjenta.zrobwage.pl. Możesz tam zobaczyć czy pobrać wszystkie powyższe informacje, ale także sprawdzić stan płatności, wyedytować swoje dane, złożyć raporty, wgrać czy przejrzeć badania, napisać do mnie wiadomość, czy sprawdzić przepisy do potraw. Wszystkie nowe treści jakie się tutaj pojawiają są sygnalizowane za pomocą powiadomienia smsowego lub - na życzenie - mejlowego.

Komunikacja
Komunikacja między nami będzie miała przede wszystkim miejsce w dedykowanym komunikatorze na Strefie Pacjenta. Ten kanał komunikacji traktuję priorytetowo i tam w pierwszej kolejności odpisuję, a jeśli odpowiedź na daną kwestię wymaga więcej uwagi to wtedy dzwonię do pacjenta. Wiadomości na Strefie nie wykluczają możliwości komunikacji telefonicznej, ale ze względu na ilość pracy i spotkań, większość telefonów odbiera moja asystentka, a ja raczej w uzasadnionych przypadkach oddzwaniam. Istnieje naturalnie możliwość przesłania wiadomości za pomocą Whatsappa, Signala i Telegrama, ale te kanały również są obsługiwane zazwyczaj przez asystentkę i przekazywane dopiero mi, a ja odpisuję już przez Strefę Pacjenta.

Raporty
Skuteczność naszych działań zależy od Twojego zaangażowania i wzajemnego kontaktu, dlatego wymagam regularnych, najlepiej cotygodniowych raportów, które powinieneś zdawać na swoim profilu w Strefie Pacjenta. Interesuje mnie Twoja waga, czy udało się utrzymać dietę, jakie były odstępstwa (tak, bardzo daleko mi do podejścia “wszystko albo nic” i zdecydowanie preferuję rozwiązania zdroworozsądkowe) oraz co poza tym się zmieniło - wyniki sportowe, sylwetka, sen, poziom energii, samopoczucie, sytość i inne. Częste raporty są konieczne wyłącznie jeśli stosujemy dietę, w przypadku samej pracy na wynikach badań czy hormonoterapii dopuszczam rzadsze raporty albo informacje w postaci wiadomości na czacie.

Forma i czas współpracy
Pracuję na zasadzie abonamentu miesięcznego, minimalny okres to 3 miesiące, a maksymalny zależy od Ciebie, bo z niektórymi pacjentami, szczególnie przy hormonoterapii, pracuję już od kilku lat i z pewnością jeszcze wiele lat przed nami. Nie oferuję pojedynczych konsultacji ani spotkań - z jednym wyjątkiem, mianowicie rodziny aktualnych pacjentów - w ich przypadku dopuszczam spotkanie/wywiad, omówienie badań i pojedyncze rozpisanie zaleceń suplementacyjnych. 3 dni przed końcem każdego miesiąca przychodzi smsem przypomnienie o opłaceniu abonamentu, jeśli minął już kwartał i z jakichś względów nie kontynuujemy współpracy - poinformuj mnie proszę o tym, bo dzięki temu zwolnisz miejsca dla następnego pacjenta. Aktualny cennik znajdziesz w stosownej zakładce.

Badania Krwi
Pierwszy pakiet badań krwi wykonujemy przed rozpoczęciem współpracy, następnie co 6 tygodni (lub 4 w przypadku hormonoterapii) wykonujemy badania kontrolne - oczywiście nie są to wszystkie badania z pierwszego pakietu, tylko te, które mamy poprawić albo sprawdzić. Ich wykaz znajduje się zawsze w aktualnych zaleceniach, a 3 dni przed badaniami przychodzi przypomnienie smsem.